Jak spędzać czas w domu z psem? - sprawdzone sposoby na wspólną zabawę
Jak spędzać czas w domu z psem? - sprawdzone sposoby na wspólną zabawę

Psiajciele, aktywne i kreatywne spędzanie czasu z psiakiem nie musi ograniczać się do zabaw na zewnątrz. Wiele ciekawych zajęć możemy zapewnić naszemu pupilowi w domu, podczas których będzie mógł wykorzystać swoje niespożyte pokłady energii. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka pomysłów, które idealnie sprawdzą się w okresie kwarantanny.

Aportowanie w skali mini

Do aportu może posłużyć dowolna zabawka, która jest łatwa do przeniesienia w pyszczku psiaka. Właśnie w warunkach domowych bardzo łatwo nauczyć psa aportowania: od chowania zabawki, poprzez naukę chwytania i oddawania, a kończąc na przynoszeniu przedmiotu znajdującego się w większej odległości.

Szukanie smakołyków w domowych zakamarkach

Oczywiście wszyscy doskonale wiedzą, że jednym z najbardziej ulubionych zajęć psiaków jest jedzenie :) Chowanie smakołyków to świetny sposób na ćwiczenie węchu naszych pupili. Można je chować we wszystkich zakamarkach domu, a następnie zaprosić psiaka do poszukiwań jedzonka. Ważne jest by pozwolić czworonogowi zjeść znaleziony smakołyk.

Nauka imion zabawek

Wiesz, że Twój pies może nauczyć się rozpoznawać zabawki? Rekordzista (pies rasy border collie) rozpoznawał aż 800. Na początek nie ustawiaj poprzeczki tak wysoko, dużym sukcesem będzie choćby 1. Aby rozpocząć naukę, nadaj imię wybranej zabawce i powtarzaj je do czasu, aż Twój pupil będzie kojarzył zabawkę z imieniem. Na kolejnym etapie naucz go przynosić właśnie tę zabawkę spośród pozostałych.

Przeciąganie się sznurkiem

To świetny pomysł na aktywną zabawę w domowych warunkach, jednak należy pamiętać by uświadomić psa, że ta aktywność to tylko zabawa i wykorzystuje się w niej tylko określone przedmioty. Warto też by psiak znał takie komendy jak: “puść” lub “oddaj”, które znacznie ułatwią zabawę. Co wykorzystać przy przeciąganiu się sznurkiem? Najlepiej sprawdzą się zabawki przeznaczone do tego typu zabaw, np. szarpaki Beco lub wytrzymały sznurek ;)

Nauka nowych komend

Zawsze brakowało Ci czasu na szkolenie Twojego pupila? To idealny moment na nadrobienie zaległości. Wykorzystaj smakołyki i głaskanie jako nagrodę. Jeżeli Twój psiak zna już podstawowe komendy jak “siad”, “leżeć”, “do nogi” czy “łapa” przejdź do bardziej zaawansowanych jak “przynieś smycz” czy “sprzątnij zabawki”. Wyszkolenie psa może być nie tylko doskonałą zabawą i atrakcją. Wyobraź sobie jak cudownie byłoby  gdyby Twój czworonogi przyjaciel przynosił Ci na kanapę pilot, gazetę czy chipsy. Taka wizja z pewnością dostarczy Ci motywacji do szkolenia :)

Zabawa gryzakiem

To zajęcie jest nie tylko kreatywne, ale również pożyteczne - psiak zajmie się przyjemnym chrupaniem, a Ty unikniesz pogryzionych mebli. Gryzaki mają wiele super właściwości: działają relaksacyjne, ścierają kamień nazębny, no i oczywiście to świetna zabawa. W asortymencie Pan mi kupi znajdziesz ekologiczne, wolne od toksyn gryzaki marki Beco.

Newsletter
Dołącz do grona Psijacieli i bądź na bieżąco z wyjątkowymi ofertami!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl